aj v článkoch
Košík  0 ks / 0.00 €
Zaujímavosti
Späť
Novinky
Novinky
Kateřina Lachmanová - Príprava srdca na Vianoce
Do popradskej farnosti zavíta česká teologička a obľúbená autorka Kateřina Lachmanová. Prednáška na tému "Príprava srdca na Vianoce" sa bude konať v pondelok, 11. decembra, po večernej svätej omši (približne o 19.15) v kostole Cyrila a Metoda na sí...Viac tu.
Prednáška "RozVEDENÍ k Bohu"
Rímskokatolícka farnosť Poprad a kníhkupectvo Aletea Vás pozývajú na prednášku na tému: "RozVEDENÍ k Bohu" vo štvrtok 20. apríla 2017. Prednáška sa uskutoční v kostole sv. Cyrila a Metoda po svätej omši o 18.30.  --- PREDNÁŠA: o. Matej TRIZULIAK...Viac tu.
Kníhkupectvo Aletea nájdete od 3. apríla v nových priestoroch
Kníhkupectvo Aletea sa od 3. apríla štahuje do  nových priestorov, ktoré sa nachádzajú len 200 metrov od nášho aktuálneho miesta. V nových priestoroch vás čaká viac pohodlia, útulnejšia atmosféra a tiež viac možností pre spoločné stretnutia, seminá...Viac tu.
Do popradskej farnosti zavíta česká teologička a obľúbená autorka Kateřina Lachmanová. Prednáška na tému "Príprava srdca na Vianoce" sa bude konať v pondelok, 11. decembra, po večernej svätej omši (približne o 19.15) v kostole Cyrila a Metoda na sídlisku Juh v Poprade.

Po prednáške bude autogramiáda kníh autorky v priestoroch kníkupectva Aletea.

 
Program:
 
18.30 Svätá omša
 
19.15 Prednáška
 
20.00 Autogramiáda v kníhkupectve Aletea
 
 

Rímskokatolícka farnosť Poprad a kníhkupectvo Aletea Vás pozývajú na prednášku na tému: "RozVEDENÍ k Bohu" vo štvrtok 20. apríla 2017. Prednáška sa uskutoční v kostole sv. Cyrila a Metoda po svätej omši o 18.30. 
---
PREDNÁŠA:
o. Matej TRIZULIAK, saletín
---
PROGRAM:
18.30 - sv. omša
19.15 - prednáška
---
Tešíme sa na Vás!

 

Kníhkupectvo Aletea sa od 3. apríla štahuje do  nových priestorov, ktoré sa nachádzajú len 200 metrov od nášho aktuálneho miesta. V nových priestoroch vás čaká viac pohodlia, útulnejšia atmosféra a tiež viac možností pre spoločné stretnutia, semináre či mále prednášky. V nových priestoroch bude mať Aletea aj nového suseda - CityhubCityhub otvára nové možnosti a tešiť sa môžete na aktivity ako workshopy, semináre, tréningy, diskusie či vzájomné rady a povzbudenia. 

Tešíme sa Vašu návštevu. 

 

Naše dve milé spolupracovníčky pomaly odchádzajú za materskými povinnosťami. Preto aktuálne hľadáme novú tvár, ktorá privíta zákazníkov v Aletei milým úsmevom a pomôže pri výbere kníh. Navyše, čoskoro sa kníhkupectvo Aletea presťahuje do nových priestorov, kde bude okrem predajne aj miesto na stretnutia, podujatia či prácu. Ak máte radi kresťanskú literatúru a prácu s ľuďmi, zašlite nám životopis a motivačný list na emailovú adresu aletea@aletea.sk

Náplň práce
 • Poradenstvo a predaj
 • Aktualizácia skladu
 • Administrácia eshopu
 • Pomoc pri organizácii podujatí
 • Kontakt s návštevami a ich prijímanie
 • Spracovanie pošty
 • Evidencia, kopírovanie a archivácia dokumentov 
 • Administratívna podpora
 • Starostlivosť o celkový vzhľad priestorov
Požiadavky
 • Príjemné vystupovanie
 • Obchodný duch
 • Záujem o prácu s ľuďmi
 • Prehľad v kresťanskej literatúre
 • Práca s počítačom
 • Ochota učiť sa
 • Samostatnosť

Termín nástupu
Máj

Ponúkaný plat
Dohodou

Kontakt
Kníhkupectvo Aletea
Ludvika Svobodu 80
058 01 Poprad
Tomáš Kuzár
0903 733 057
aletea@aletea.sk

Pomaly začína nový kalendárny rok a s ním pridáchádza aj nová séria prednášok a diskusií, ktoré spoločne pripravujú popradská rímskokatolícka farnosť a kresťanské kníhkupectvo Aletea. Vytvorili sme tiež pripomienku na Faceboku v tejto sérii podujatí.V zimnom období poctia svojou prítomnosťou Poprad títo hostia:

PREDNÁŠKA S DISKUSIOU - JANUÁR 12. január 2017 - 18.30 svätá omša, 19.15 prednáška s diskusiou
Téma: "Čo očakávaš od života svojho?"
Hosť: Andrej Filip Čierny, františkán v Trnave
 
PREDNÁŠKA - FEBRUÁR 16. február 2016 - 18.30 svätá omša, 19.15 prednáška
Téma: "Ako a prečo bolia otcovské rany? O čom chlapi nehovoria a prečo?"
Hosť: ThDr. Juraj Sedláček, PhD., DiS., univerzitný kaplán v Trenčíne, autor dvoch kníh o otcovstve
 
DISKUSIA - FEBRUÁR: 24. február 2017 - 18.00 svätá omša, 19.00 diskusia
Téma: "Kresťanská symbolika v Pánovi Prsteňov"
Hosť: Dr. Pavol Hrabovecký, S. T. D., univerzitný kaplán v Prešove, dogmatický teológ
 
PREDNÁŠKA - MAREC 23. marec 2017 - 18.30 svätá omša, 19.15 prednáška
Téma: "5 jazykov lásky"
Hosť: Mgr. Marek Uličný, riaditeľ Komisie pre mládež v Spišskej diecéze
 

SÚŤAŽ: Zapojte sa do sútaže o 2 x 2 lístky na koncert Ján Pavol II. – Spomienka na 1. slovanského pápeža.

Podmienky:
- Napíšte do komentára na FB/Aletea.sk citát Jána Pavla II. (ideálne iný ako ostatné)
- Zdieľajte na Facebooku tento status

Súťaž končí v nedeľu 11.12. o 21.00. Následne uverejníme mená dvoch výhercov.

 

Viac informácii o koncerte

Multimediálne dielo, ktoré, svojím námetom a spracovaním, oživilo spomienky na milovaného pápeža v premiérovom, úspešnom predstavení 18.decembra minulého roku v košickej STEEL ARÉNE.
 
S ročným odstupom vám chceme opäť umožniť zastaviť sa na chvíľu  v predvianočnom zhone a slovom, obrazom a príjemnou hudbou si zaspomínať na svätca a výnimočnú osobnosť súčasných dejín, tentokrát: 19.12.2016 o 18.00 hod v STEEL ARÉNE v Košiciach.
 
Vyše 130 umelcov, pozostávajúcich z 56-tich členov orchestra, 40-tich členov 
speváckeho zboru, 30-členného detského zboru a 4 sólistov, vám viac ako 
dvojhodinové putovanie po životných cestách Jána Pavla II., spríjemnia 
prednesom svetoznámych hudobných diel Mozarta, Pucciniho, Čajkovského či Verdiho , ako aj príjemným sólovým a zborovým spevom. Skladby ako je Lacrimosa od Mozarta, Zbor Židov od Verdiho, ale aj Bárka – pieseň Jána Pavla II. a Tichá noc v závere, vás aspoň na chvíľu vytrhnú z prostredia každodenného zhonu a starostí.
 
Sprievodné slová moderátorov, doplnené o obrazovú a video projekciu na troch veľkoplošných LED obrazovkách s krásnymi svetelnými a laserovými efektami, vám v dvoch častiach večera predstavia Jána Pavla II. ako malého Karola, študenta, divadelníka, športovca, ale aj ako kňaza, biskupa a v neposlednom rade ako pápeža až po posledné hodiny života. Fotografie, reálne dokumenty, reportáže ale aj výpovede ľudí, ktorí sa osobne s Jánom Pavlom II. stretli, vám obnovia poznané, ale prinesú aj niečo nové a zaujímavé, čo vás obohatí a veríme že aj poteší.

Farnosť Poprad a Kníhkupectvo Aletea pozývajú na diskusiu s názvom "Vzďaľujú sa mladí Cirkvi?" Diskusia sa uskutoční v piatok 25. novembra, po skončení sv. omšej omše pod kostolom sv. Cyrila a Metoda na sídlisku Juh. Diskutovať budú popradský rodák o. Branislav Kožuch a mladí z oravského centra mládeže. Už teraz si môžete hostí pripraviť otázky.

Diskusia nadväzuje na Týždeň Cirkvi pre mládež, ktorý sa práve končí. V rámci tohto týždňa sme mali možnosť zažiť Godzone turné, ktoré sa pri tejto prížitosti koná už mnoho rokov a priťahuje veľký počet mladých ľudí. Na druhej strane sa však naše kostoly pomaly vyprázdňujú. Zdá sa, že je to istý rozpor v duši mladého človeka, ktorý hľadá Boha, ale Cirkev mu nie vždy sedí.

Budeme sa snažiť hladať odpovede s o. Branislavom Kožuchom. O. Kožuch pozná trápenia i radosti mladých ľudí a zároveň im dokáže pomáhať nachádzať cestu k dobrému životu. 

Na úvod Prolife týždňa v Poprade navštívi popradskú farnosť o. Dušan Škurla, koordinátor apoštolátu ochrany života v košickej arcidiecéze. Vo štvrtok, 15.10.2016 o 18.30 v kostole sv. Cyrila a Metoda bude sláviť svätú omšu, po ktorej bude nasaledovať prednáška na tému Moment vzniku ľudského života (Kedy je potrat dovolený?). Po prednáške bude priestor na neformálnu diskusiu v kníhkupectve Aletea.
Neskôr prídu do Popradu aj ďalší spíkri - v novembri Juraj Pigula a v decembri Ján Buc. Tieto prednáška sa tešia veľkej obľube a sú príjemným obohatením života v popradsej farnosti. 

Webový portál kormidlo.sk ponúka príjemné čítanie pre každého kresťana. Okrem tradičných kresťanských tém prináša informácie o bývaní, technológiách, osobnom raste, osobných financiách či knihách. Cieľom portál je sprevádzať kresťanou praktickým životom a situáciami ako výber školy či zamestnania, kúpa auta alebo nehnuteľnosti, zariaďovanie domácnosti či recepty na chutný obed. 

Nový román Ako skala je pokračovaním série aliašských detektívok. Nechýba viera, romantika, napätie ani dobrodružstvo. Výborný darček pre aktívnu mladú ženu. Úryvok z knihy: "Jake vedel, že niečo nie je v poriadku. No nemohol tušiť ako veľmi.Oddychové lezenie na skalách sa jedného dňa zmení na drámu, keď na svojej ceste Kayden McKenna narazí na telo mŕtveho lezca. Stalo sa nešťastie alebo…? Šerif Landon Grainger, ktorý prípad vyšetruje."

+421903533584